• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Профспілкове життя освітян Варвинщини

4 Профспілка є добровільною громадською організацією, що об'єднує працівників відповідно до їх інтересів, сфери діяльності для захисту трудових, соціальних та економічних інтересів членів профспілок.

В усьому світі профспілки – основа громадського суспільства та взаємовигідної співпраці між роботодавцем та працівником. Саме профспілки та їх про-робітнича позиція являються вагомим важелем у боротьбі за права робітників.


В Україні, як і в усьому світі, профспілки є не лише буфером між роботодавцем та робітником, але й лобіюють інтереси людей найманої праці у державі. Використовуючи соціальні важелі профспілки співпрацюють з іншими громадськими та політичними організаціями для досягнення поставлених цілей.
Профспілки всього світу мають можливість об’єднуватися за географічними, галузевими чи іншими принципами за для широкої й плідної співпраці, захисту прав працівників та розбудови демократичного, громадського суспільства і розвитку соціального діалогу.

Конституція України визначає, що «професійні спілки є громадськими організаціями, що об’єднують громадян, пов’язаних спільними інтересами за родом їх професійної діяльності. Професійні спілки утворюються без попереднього дозволі на основі вільного вибору їх членів. Усі професійні спілки мають рівні права».
Окрім Конституції України діяльність профспілок регламентується також Кодексом законів про працю і окремими Законами: «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», «Про колективні договори і угоди», «Про об’єднання громадян».

«Громадяни мають право на участь у професійних спілках з метою захисту своїх трудових і соціально-економічних прав та інтересів. Професійні спілки є громадськими організаціями, що об'єднують громадян, пов'язаних спільними інтересами за родом їх професійної діяльності. Ніхто не може бути примушений до вступу в будь-яке об'єднання громадян чи обмежений у правах за належність чи неналежність до політичних партій або громадських організацій .»

Ст. 36 Конституції України

Оклад вчителя має становити 6 тисяч, - профспілка

Профспілка працівників освіти і науки висловила занепокоєння з приводу норм та положень проекту закону «Про Державний бюджет України на 2017 рік» стосовно рівня прожиткового мінімуму, розміру оплати праці працівників освіти, забезпеченості видатками на освітню галузь та стипендіального забезпечення тощо. Про це йдеться у листі профспілки до Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти.
У профспілці наголошують, що Кабінетом Міністрів при підготовці та схваленні проекту бюджету не враховано домовленостей, досягнутих при підписанні нової Генеральної Угоди на 2016-2017 роки про забезпечення у 2017 році скорочення грошового розриву між розміром посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки і мінімальною заробітною платою на рівні, що перевищує прогнозний індекс споживчих цін.
«Через порушення закону «Про освіту» середній розмір посадових окладів педагогічних працівників становить 38,5%, а науково-педагогічних працівників - 33,4% від законодавчо гарантованого, складаючи відповідно 2334 та 4053 гривні. З дотриманням законодавчих гарантій середній розмір посадових окладів педагогічних працівників мав би становити в липні 2016 року 6064 гривні, а науково-педагогічних - 12128 гривень, тобто на рівні середньої та подвійної зарплати в промисловості», - повідомляють у Профспілці працівників освіти і науки.
Також у профспілці зазначають, що не можуть бути підтримані наміри про підвищення лише на 2 тарифні розряди посадових окладів та ставок заробітної плати вчителів та педпрацівників шкіл.
«В Державному бюджеті необхідно передбачити видатки на підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати всім педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальних середніх, професійно-технічних, вищих та інших типів навчальних закладів і установ освіти, а також науково-педагогічним і науковим працівникам з безумовним дотриманням вимог Закону України «Про освіту» з урахуванням рішень судових органів», - йдеться у листі до Комітету ВР з питань науки і освіти.
У профспілці також вважають неприпустимими пропозиції щодо механізму стипендіального забезпечення студентів.
«В проекті Держбюджету Міністерству освіти і науки закладено лише 2 млрд. гривень для виплати академічних стипендій та 1,99 млрд. гривень для виплати соціальної стипендії. Такими, що не відповідають статті 62 Закону України «Про вищу освіту» є норми щодо передбачення видатків на соціальні стипендії студентам вищих навчальних закладів Міністерству соціальної політики, обсяг яких складає 992 969 тис. гривень. За оперативними розрахунками, основаними на чисельності студентів, які отримують академічну та соціальну стипендії, для забезпечення реалізації статті 62 в бюджеті необхідно передбачити 10,5 млрд. гривень, з них 9,5 млрд. - для виплати академічних стипендій і 1 млрд. - для соціальних стипендій. Тому стаття 27 Законопроекту потребує скасування», - зазначили у Профспілки працівників освіти і науки.

ЗУСТРІЧ ЗА КРУГЛИМ СТОЛОМ

Згідно з планом роботи Варвинської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України відбулося навчання профспілкового активу, на яке була запрошена заступник начальника Варвинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Богоденко Л.П. Лілія Петрівна зупинилася на змінах, що відбулися в пенсійному законодавстві та дала вичерпну відповідь на всі питання, що цікавили учасників круглого столу. А присутніми тут були не лише голови первинних організацій, а й члени школи-консультації для молодих керівників навчальних закладів, їх заступників та резерву управлінських кадрів./Files/images/DSCF0139.JPG/Files/images/DSCF0138.JPG/Files/images/DSCF0144.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 577